Az elmúlt hetekben nagy port kavart, hogy a Facebook több transzvesztita előadóművész profilját is felfüggesztette, amiért nem a valós névükön használták az oldalt, ám úgy tűnik, hogy az érintettek intenzív ellenkampánya nem volt hiábavaló...
Korábban óriási felháborodást keltett, hogy a Facebook több transzvesztita előadóművész profilját is felfüggesztette, mivel azok az okirataikban szereplő nevük helyett a művésznevükkel használták az oldalt. Túlzás lenne szűklátókörűséggel vagy prűdséggel vádolni ezért a Facebookot, - már csak azért is, mert február óta már nem csupán férfi vagy női nemet adhatnak meg a profiljukon a felhasználók, hanem gyakorlatilag bármilyet - valójában egy félig-meddig automatizált folyamatról van szó.
[caption id="attachment_1116" align="aligncenter" width="600"] Miért használj álnevet? - Fotó: SocialDaily Magyarország[/caption]
Az intenzív online és offline ellenkampány megtette a hatását: a Facebook nevében Chris Cox kért elnézést az érintettektől és ígéretet tett arra is, hogy mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a jövőben ilyen ne fordulhasson elő.
"Rengeteg ilyen jelentés érkezik be hozzánk heti szinten, és ezeknek a 99 százaléka valóban identitásrabló, zaklató, troll, erőszaktevő vagy csaló. Úgy győződünk meg a jelentett felhasználók személyazonosságáról, hogy megkérjük őket, hogy valamilyen okirattal igazolják saját magukat - ez lehet akár egy kondibérlet, egy olvasójegy vagy akár egy levél is. Ezt az irányelvet követtük az elmúlt 10 évben, és ez biztosította a közösség biztonságát, mégpedig anélkül, hogy bármilyen csoportot sértett volna.
Valójában nem azt várjuk a felhasználóktól, hogy az anyakönyvezett nevüket használják, hanem hogy azzal a névvel regisztráljanak, amit a való életben is használnak. Sister Roma esetén ez a név Sister Roma, Lil Miss Hot Mess esetén Lil Miss Hot Mess. Meggyőződésünk, hogy ez a megfelelő irányelv a Facebook számára, egyrészt azért, mert a kezdetekben ez tette megkülönböztethetővé az összes többi, anonimitáson nyugvó internetes szolgáltatástól, másrészt azért, mert így óvjuk meg a felhasználóinkat a különböző visszaélésektől.
Rengeteg javítanivaló van még a Facebook jelentési és végrehajtási mechanizmusaiban, fejlesztenünk kell azokat az eszközöket, amelyek eldöntik, ki számít valósnak, és kik a csalók. Intézkedéseket hozunk annak érdekében is, hogy az ügyfélszolgálatunk kevésbé hirtelen és sokkal átgondoltabb módon dönthessen a jelentett profilok sorsáról. " - olvashatjuk Chris Cox posztjában.
Az írás eredetileg a hu.socialdaily.com weboldalon jelent meg, ide kattintva elolvasható.Mi alapján minősít hamisnak egy nevet a Facebook?
Senki nem tudja egészen pontosan, de annyit biztosan tudhatunk, hogy félig-meddig automatikus a folyamat, és a botgyanús regisztrációk fennakadnak ezen a szűrőn. Ha mégis sikerült beregisztrálnunk, még mindig fennáll az esélye annak, hogy valakinek feltűnik a turpisság, jelent minket, majd a Facebook minden további kérés-kérdés nélkül felfüggeszti a fiókunkat.
Nem a saját neveden használod a Facebookot? Jó, ha tisztában vagy ezzel!