A legtöbb pár - függetlenül szexuális identitásuktól - egy idő után szeretné szerelmét a házasság ősi intézményében beteljesíteni. Magyarországon az azonos nemű pároknak erre ugyan nincs lehetőségük, ám a világ számos országában már hivatalosan is egybekelhetnek.
A londoni metrón utazgatva a Pink Puli munkatársával szemben két jól szituált gentleman foglalt helyet. Szerzőnk radarja egyből jelzett: jó eséllyel ők is a mi csapatunkban játszanak. Meghitt beszélgetésüket figyelve hamar világossá vált, hogy utastársaink bizony egy párt alkotnak. Magyar szemmel szokatlan volt felfedezni, hogy mindkettőjük ujján ott figyelt egy-egy gyűrű. A fenti körülmények okán nem tűnt valószínűnek, hogy csupán két apuka, akik az aktuális foci meccs eredményeiről beszélgetnek miközben a szülői értekezletről tartanak hazafele. Azt persze nem tudjuk kizárni, hogy szülőin jártak volna és még az is elképzelhető, hogy mindketten focirajongók. Ám ebben az esetben nagy tétben fogadnánk arra, hogy az érintett gyermek közös érdekeltség.
[caption id="attachment_1523" align="aligncenter" width="634"] London - Fotó: ADAMk Photography[/caption]
Szerzőnk szívét a jelenet láttán melegség töltötte el, rögtön eszébe jutott a Szex és New York második részének ominózus meleg esküvője. Vajon a szemben ülő párnak milyen lehetett a nagy nap? Felmerül, hogy magyar melegként miért nem álmodozhatunk legalább egy visszafogott lagziról?
Az álomesküvő a nyitottabb országokban sem számít alapjognak, ugyanakkor a házasságkötés egyre több országban illeti meg az azonos nemű párokat. Az Egyesült Királyságban ez év március 30-a óta legális a melegházasság. A melegek jelenleg házasságot köthetnek Argentínában, Belgiumban, Brazíliában, Dániában, Dél-Afrikában, az Egyesült Királyságban, Hollandiában, Izlandon, Kanadában, Luxemburgban, Norvégiában, Portugáliában, Spanyolországban, Svédországban, Új-Zélandon, Uruguayban, valamint Mexikóban, Mexikóvárosban és Quintana Roo tagállamban, az USA számos tagállamában, sőt Washingtonban is. Izraelben és Mexikó jelentős részén az azonos nemű személyek ugyan nem állhatnak anyakönyvezető elé, ám teljes értékűnek ismerik el a külföldön bejegyzett házasságokat.
Azon a napon, amikor az Egyesült Királyságban legalizálták a melegházasságot, az angol fővárosban az összes kormányépületen kint lobogott a szivárványos zászló. Bár nálunk is létezik az úgynevezett bejegyzett élettársi kapcsolat, a fenti példától még igen távol vagyunk. Reméljük, egyszer eljön majd a nap, amikor a magyar Országgyűlés épületére is kitűzik a szivárványszínű zászlót, mi pedig a metrón ülve boldog melegpárokról találgatjuk, milyen lehetett az esküvőjük.