December és ezzel a ‘hivatalos’ tél beköszönte sok-sok eseményt hoz magával. A kötelező ünnepi rendezvények sora általában a karácsonyi céges bulival indul. Akárhol is dolgozunk, e remek esemény valamilyen formában mindenkit megtalál. Divatdiktátorunk mai cikkében áttekinti a kötelező elemeket.
A karácsonyi céges buli sokak számára kötelező nyűg, mások viszont az év fénypontjának tekintik. Munkahelytől és beosztástól függően szinte mindenki részesül a tél e csodájában. Hosszú évek tapasztalata alapján elmondható, hogy bizonyos mértékben mindenkit foglalkoztat a kérdés, miben is feszítsünk a company eventen. Megnyugtatásul már az elején leszögezhetjük: öltözködéstechnikai szempontból ez az alkalom nem igényel se többet, se kevesebbet egy jól komponált péntek vagy szombat esti összeállításnál. Mielőtt azonban eleresztenénk magunkat, akad néhány szabály, amit érdemes megfontolnunk.
Első körben legyünk tudatában annak, hogy akármennyire is folyik a pezsgő és dübörög az ereszd-el-a-hajam, mégiscsak a kollégáinkkal bulizunk. Ez bizonyos dolgokat előre vetít: természetesen nem viselkedhetünk ordenáré módon, illetve nem feltétlenül szerencsés, ha a leghivalkodóbb partiszettünkben parádézzuk végig az estét. Persze, azért nem kell a ’karótnyelt kolléga’-jelmezt sem magunkra ölteni. Ha az alkalomhoz illő hacukában jelenünk meg, és nem isszuk le magunkat a sárga földig, az már önmagában félsiker.
[caption id="attachment_1899" align="aligncenter" width="360"] Fotó: hespokestyle.com[/caption]
Ruhatárat illetően általában két vonal irányadó: tematikus partira megyünk, vagy sem. Ha az előbbi a helyzet, akkor még mindig választhatunk, hogy beöltözünk-e angyalnak, ördögnek, kalóznak, mikulásnak, akárminek, vagy hanyagoljuk a kijelölt csapásirányt, és finom eleganciát sugározva libbenünk be a vállalati bűnbarlangba. Ha mégis a jelmez mellett döntünk, akkor is figyeljünk az összhatásra: egyrészt ne keltsen olcsó hatást, másrészt maradjunk a lónak ezen az oldalán. Ha valaki mindenáron itt akarja kiélni évközben elfojtott exhibicionizmusát, akkor itt az alkalom, hogy megtegye, közröhej tárgyává válni azonban ekkor sem érdemes.
[caption id="attachment_1900" align="aligncenter" width="360"] Fotó: tumblr.com[/caption]
Ha azonban maradunk a nem jelmezes szerelésnél, akkor a megoldás rendkívül egyszerű: kövessük a céges dress code által megszabott kereteket. Természetesen valamennyit lazíthatunk a direktíván, ám a macinacit és a játszós felsőt továbbra is zárt helyen őrizzük! Jó hír viszont, hogy egy kis trükk, egy kis rafináltság és némi extra bőven belefér a repertoárba: például az ing, a nyakkendő vagy a pulcsi színe és mintázata reflektálhat az ünnepi alkalomra. A „vájt” ízlésűek végre elengedhetik a fantáziájukat, mégiscsak egyszer akad ilyen alkalom egy évben. Ám „a kevesebb néha több” alaptézist ebben az esetben is tartsuk szem előtt: lehetőleg ne mi játsszuk a karácsonyfa szerepét az összejövetelen.
[caption id="attachment_1901" align="aligncenter" width="360"] Fotó: pinterest.com[/caption]
[caption id="attachment_1902" align="aligncenter" width="360"] Fotó: pinterest.com[/caption]
Végszóként kiemelnénk, hogy öltözékünkkel nem csak magunkat tiszteljük meg, hanem a munkatársainkat is. Így csendesen jegyeznénk meg, hogy lehetőleg a rénszarvasos, hóemberes vagy kurvákkal ölelkező télapós nyakkendő gondolatát is felejtsük el. Az iroda és a buli között ez alkalommal is az egyetlen különbség az a néhány pohár itóka, amit lenyelünk az este folyamán. Tartsuk szem előtt, hogy általában a főnökség is részt vesz az ilyen rendezvényeken, valamint a kollégák hétfőn is kollégák maradnak. Ahogyan visítva hányni sem igazán elegáns, úgy egy tökig kigombolt ing és egy ízléstelen kiegészítő sem kelt megfelelő benyomást.