Vannak dolgok, amiket a melegek találnak ki melegeknek, hogy aztán egy szelídebb változatban a heterók is élvezhessék. Lásd grindr-tinder. És van olyan, amikor egy jól működő heteró szolgáltatás alapján fejlesztik ki annak meleg változatát. Ilyen a misterbnb is.
Már évek óta működött az airbnb, amikor Matthieu Jost rossz szájízzel távozott egy barcelonai szállásról. A szállásadó ugyanis nem kifejezetten örült, amikor megtudta, hogy Matthieu és útitársa nem véletlenül kért franciaágyat. A srác először dühöngött egyet, majd hazaérve megalkotta az airbnb melegbarát verzióját a misterbnb-t.
Mivel úgy alakult, hogy idén egy hét különbséggel két nagy európai városban is nyaralok 3-3 napot, ideálisnak bizonyult a rendszer kipróbálása. Természetesen nem találták fel a spanyol viaszt. A működés tényleg az airbnb elvén zajlik. Regisztrálás után megjelölöd a célállomást, és a felkínált szállások közül kiválasztod a neked legmegfelelőbbet. Szándékosan két féle szállást választottam, hogy legyen összehasonlítási alap. Londonban egy külön szobát béreltem egy házban. Egy házban, amiről kiderült, hogy inkább egy magánpanzió. A tulaj ugyanis nem lakik ott, hanem az összes létező szobát kiadja. És nyilvánvalóan nem csak ezen az oldalon hirdet. Az ügy ebben az esetben egyszerűbb volt. A megbeszélt időben megjelent a tulaj, átadta a bejárat- és a szobakulcsot, majd csupán annyit kért, hogy távozáskor rakjam le az asztalra.
A párizsi szállás ezzel szemben közös szobát és közös ágyat jelentett. Mielőtt még az élénkebb fantáziával megáldott olvasók lelkesedni kezdenének, közlöm, hogy csak aludtunk. Itt már kicsit komplikáltabbnak bizonyult a ki-és bejutás, mert minden alkalommal egyeztetni kellett a szállásadóval, aki azonban abszolút rugalmas volt. Ő tényleg csak egy ágyvendéget akart, akivel kereshet egy kis pénzt. Igazi legénylakásos állapotok uralkodtak a helyszínen, de ez adta meg a lakás hangulatát.
A fizetés is a már bevált módon zajlik. Vagyis miután lefoglaltad a szállást, a cég leszedi a számládról a pénzt, ám csak a vélemények kölcsönös elküldése után kapja meg a ráeső részt a szállásadó. Hogy érdemes-e kipróbálni? Ha egyedül utazol és a szállást tényleg csak alvásra használod, akkor pénzügyi szempontból mindenképp ajánlott. Kaland szempontjából sem utolsó, hisz a londoni szobaszomszédaim lengyel egyetemisták voltak, akik bizony adtak a hangulatnak. És vannak lehetőségek olyan extra dolgokra, melyeket a szállodák nem biztos, hogy nyújtanak. Párizsban kaptam egy mobil free-wifit a szállásadómtól, és így az egész városban használhattam a világhálót.
Aki pedig szaftosabb extrákra vágyik (vagy élénkebb fantáziával bír), arra is akad lehetőség. Vannak szállásadók, akik jelképes 1 eurós áron kínálják a szállást. Cserébe viszont szívesen létesítenek szexuális kapcsolatot vendégeikkel. Ez azért már erősen meggondolandó.